top of page

GYVOS PASLAUGOS: UNIKALUS MODELIS  

APIE ARKOS BENDRUOMENĘ

 

Pabuvus bendruomenėje, Vyčio gyvenimas įgavo naujų spalvų. Kauno „Arkos“ bendruomenėje stengiamasi sukurti unikalias socialines paslaugas, kurios padėtų žmonėms su intelekto negalia (bičiuliams) atskleisti turimus gabumus ir savybes, ugdytų jų savarankiškumo įgūdžius, leistų išgyventi bendrystę, lydinčią į pilnavertį ir džiaugsmingą gyvenimą.


Bendruomenė veikia kaip Dirbtuvės (susitikimų ir darbo vieta) bei kaip Gyvenimo namai (kartu gyvena asmenys su negalia ir be jos). Šiuo metu Dirbtuvėse lankosi 25 bičiuliai, o Gyvenimo namuose nuolat gyvena 3 bičiuliai.


Pagal Socialinių paslaugų katalogą, Dirbtuvės ir Gyvenimo namai atitinka Dienos socialinės globos bei Grupinių gyvenimo namų paslaugų apibūdinimą. Tačiau bendruomenėje teikiamos paslaugos turi keletą išskirtinių bruožų, kuriuos akcentuoja tik Neįgaliųjų Teisių Konvencija – į asmeninį orientuotos (individualizuotos) paslaugos ir įtrauktis į bendruomenę.

Vytas1.JPG

Po metų, praleistų mūsų bendruomenėje, bičiulis Vytis atsiliepė: „Esu GYVAS!“

Dirbtuvės siekia atskleisti, kad asmeniui su negalia (bičiuliui) yra svarbus asmeninis ryšys bei įrodyti, kad bičiulis gali darbuotis ir kurti vertingus darbus, o sukūrus tinkamas pagalbos priemones bičiulis gali dirbti darbo rinkoje.
Gyvenimo namai siekia atskleisti, kad leidžiantis į neįtikėtiną nuotykį – gyvenimą kartu – galima sukurti mažus bendruomeninius namus, kuriuose asmuo su intelekto negalia (bičiulis) jaučiasi saugus ir mylimas. Bičiuliai turi teisę į orias gyvenimo sąlygas, o saugioje aplinkoje jų savarankiškumas auga.

arkos idrbtuves thingy nr1 v3-2.jpg
bottom of page