top of page
DSC_1538.jpg

,,PAGALBOS ŠVYTURYS''

 

Kauno Arkos bendruomenė nuo 2020 gegužės 18 dienos pradėjo vykdyti naują paslaugą „Pagalba priimant sprendimus“. Šiuo metu Arkoje darbuojasi 3 specialisčių komanda, kurios ieško būdų kaip padėti bičiuliams atsižvelgiant į jų valią ir norus, stiprinti jų gebėjimus pasirūpinti savimi ir priimti kasdienius sprendimus. Projekto tikslas įgalinti bičiulius, ugdyti savarankiškumą bei skatinti dalyvauti visose gyvenimo srityse.

Pagalbos priimant sprendimus paslauga įtraukta į projekto „Nuo globos link galimybių: bendruomenės paslaugų plėtra“ remiamas veiklas. 

 PPS – tai vieta kur mūsų bičiuliai gauna pagalbą priimant asmeninius sprendimus. Mes veikiame kaip švyturys – užuot viską atlikusios už bičiulį, mes jam tik nušviečiame kelią ir mokome įveikti kliūtis savarankiškai. Mūsų bičiuliai, kaip tie laiveliai jūroje - Švyturys šviečia, bet jie visi plaukia savo kryptimi ir savo tempu. O mes gerbdamos jų valią ir norus, visą jiems aktualią ir dažnai komplikuotą informaciją išverčiame ir pateikiame bičiuliams suprantama kalba, bei suteikiame priemones siekti savo asmeninių tikslų.

Apie Pagalba priimant sprendimus paslaugą bičiuliai atsiliepia taip:

                Gabrielė:

- ,,Padeda išsikelt tikslus, įgyvendinti juos. Anksčiau nepavykdavo įgyvendinti užsibrėžtus tikslus. Arba kiti asmenys prižadėdavo ir neištesėdavo. Žinai kaip tokius vadinu? - „Pažadų karaliais"  

 

Mantas džiaugiasi, nes gali daugiau bendrauti ir susidraugauti su Sargėnų bendruomenės nariais. Aplankė kaimynus, susipažino su parduotuvėje dirbančiu personalu bei poliklinikos darbuotojus.

              "Yra linksma, pažinti žmones." – dalinasi Mantas P.

Miranda, kalbėdama apie jos ir Kristinos darbą drauge, teigia taip:

              - "Tu padedi išmokti dviese, kad paskui galėčiau viena."

                Asta: - "PPS dirba Raminta, Indrė ir Kristina.  Prie kompiuterių būna, dar su bičiuliais būna. Indrė man padeda išmokti anglų kalbos."

Jungtinių Tautų Neįgaliųjų teisių konvencija: “Neįgalieji turi teisę būti savarankiški, teisę išsakyti savo nuomonę, teisę laisvai pasirinkti.“ 

Istorinis teismo sprendimas: pagalba priimant sprendimus išlaisvina iš diskriminacinio teisinio neveiksnumo

 

Editos istorija - lengvai suprantama kalba    

PAGALBOS PRIIMANT SPRENDIMUS KOMANDOS DIENOTVARKĖ:

8:30 Laikas bendrauti ir atlikti darbus kompiuteriu.

10:00 Malda, susikaupimas. 

11:00 Individualūs pokalbiai su bičiuliais, dalyvavimas su jais dirbtuvių veiklose, susitikimai su bičiulių tėvais ar kitais artimaisiais.

13:00 Ilgi pietūs kartu.

14:00 Išvykimai, smagūs pasivaikščiojimai ir asmeninių tikslų siekimo laikas, dalyvavimas bendruomenės susirinkimuose.

16:00 Patirties pasidalinimas komandoje, darbų planavimas, darbas kompiuteriu.

Pagalba priimant sprendimus
Knyga "Aš galiu, tik leisk man pačiam spręsti"
bottom of page