,,DRAUGYSTĖS LAIVAS''

Kauno „Arkos“ bendruomenės Dirbtuvės veikia kaip dienos centras, kur kiekvieną dieną organizuojamos įvairios užimtumo, savarankiškumo bei darbinių įgūdžių lavinimo veiklos.

 

Dirbtuvėse bičiuliai ne tik patiria bendrystės santykį, bet ir gamina naudingus daiktus.Bičiuliai kartu su asistentais (darbuotojais ir savanoriais) gamina keramikos, veltinio dirbinius, žvakes, muilą, ruošia maistą, dirba buities bei daržo priežiūros darbus, lanko pagyvenusius žmones, mezga kartu su bendruomenės kaimynėmis, vyksta sportuoti, apsipirkti, dalyvauja bendruomeninių sprendimų priėmime, renginių organizavime ir t.t.

 

Per įvairias kasdienes situacijas bendruomenės nariai mokosi savarankiškumo, įveikti tarpusavio santykių iššūkius, įsivardinti savo jausmus, pomėgius, nuomones, išmokti naujų dalykų.  

Dirbtuvės veikia darbo dienomis 9-17 val. Bendruomenės namuose (Pienių g. 3, Kaunas).

Dirbtuvėse skirtingu intensyvumu dalyvauja 25 asmenys su intelekto negalia (bičiuliai), dirba 5 darbuotojai ir keletas vietinių ar tarptautinių savanorių, taip pat praktiką atlieka socialinio darbo studentai. 

Mindaugas.JPG

MINDAUGAS ČIŽAUSKAS

,,Dirbti reikia atsakingai. Aš irgi kartais atsakingai dirbu. Gaminu darbelius, dubenėlius. Tinka valgymui. Ką turėsit, tą įdėkit. Linkiu kantrybės ir būti atsargiems. Būkite atidūs.''

Rosita.jpg

ROSITA 

ALEKSĖJŪNAITĖ

,,Pati išmokau megzti. Mėgstu narplioti su kabliuku ir prie veltinio dirbu. Pradžioje kočioju vilną gerai. Gaunasi karoliai arba rožinis ar dar kas nors. O dabar labiausiai virtuvėje dirbu, nes tada kiti darbininkai gali pavalgyti. Linkiu sveikatos ir ištvermės.''

147_1_60.jpg

NAGLIS

BRUZAS

,,Man žvakės labai patinka, molio darbas. Fainai labai kurti, gerai jaučiuosi. Aišku čia geriau nei namie, nes daug draugų: Gedvidas, Gytis, Renatas irgi draugas. Aš prie bajerio toks. Va pasakysiu vieną. Ai, nesugalvoju. Nenusivilkite niekada.''

Dirbtuvių dienotvarkė

 

9:00 Renkamės, bendraujame, geriame arbatą, ruošiamės dienos darbams.
10:00 Malda, susikaupimas. 

Po maldos pasidalijame skelbimais apie artėjančias veiklas, bendruomenės įvykius, pasiskirstome dienos darbus, mankštinamės.

11:00 Darbai ir veiklos grupelėse.
13:00 Ilgi pietūs kartu.

14:00 Grįžtame į pradėtus prie darbus.
15.30 Tvarkomės, žaidžiame, ilsimės, aptariame dieną.
17.00 Atsisveikiname.