top of page
DSC_1348.jpg

,,DRAUGYSTĖS LAIVAS''

Kauno „Arkos“ bendruomenės Dienos Centras (seniau vadintos Dirbtuvėmis) tai vieta, kur kiekvieną dieną organizuojamos įvairios užimtumo, savarankiškumo bei darbinių įgūdžių lavinimo veiklos.

 

Dienos centre bičiuliai ne tik patiria bendrystės santykį, bet ir daro naudingus gaminius. Bičiuliai kartu su asistentais (darbuotojais ir savanoriais) gamina keramikos dirbinius, žvakes ir muilą, kiekvieną dieną ruošia maistą, dirba buities bei daržo priežiūros darbus, važiuoja apsipirkti, dalyvauja įvairiose išvykose, bendruomeninių sprendimų priėmime, renginių organizavime ir t.t.

 

Per įvairias kasdienes situacijas bendruomenės nariai mokosi savarankiškumo, įveikti tarpusavio santykių iššūkius, įsivardinti savo jausmus, pomėgius, nuomones, išmokti naujų dalykų.  

Dienos centras veikia darbo dienomis 9-17 val. bendruomenės namuose (Pienių g. 3, Kaunas).

Dienos centre skirtingu intensyvumu dalyvauja 17 asmenų su intelekto negalia (bičiuliai), dirba 5 darbuotojai ir keletas vietinių ar tarptautinių savanorių, taip pat praktiką atlieka socialinio darbo studentai. 

Dirbtuvių dienotvarkė

 

9:00 Renkamės, bendraujame, geriame kavą, ruošiamės dienos darbams.
9:30 Malda. 

Po maldos pasidalijame skelbimais apie artėjančias veiklas, bendruomenės įvykius, pasiskirstome dienos darbus, mankštinamės.

10:30 Darbai ir veiklos grupelėse.
13:00 Ilgi pietūs kartu.

14:00 Grįžtame į pradėtus darbus.
15.30 Tvarkomės, žaidžiame, ilsimės, aptariame dieną.
17.00 Atsisveikiname.

Asmuo su negalia, bičiuliai

ASTA
LISAUSKAITĖ

"Patinka su skalbimo mašina, skalbti, nes geras darbas. Ir virtuvėje pagaminti valgyti jaunimui žaliam. Mano draugai - Rosita, Gabrielė, Indrė Mastaičiai, Romukas, Aistis, Kristina, mes kartu dirbam, plaunam grindis. Išmokau spalvinti, padėti Justinai."

Asmuo su negalia, bičiuliai

ROSITA 

ALEKSĖJŪNAITĖ

"Man čia smagu su visais kartu bendrauti. Ir žvakes gaminti. Arkoje išmokau dainuot. Mano draugai visi! Kartu tvarkomės, su visais smagu."

asmuo su negalia, bičiuliai

MARIUS
JONUŠAS

"Patinka virtuvėje stalus dengti, tada džiaugiuosi. Kitam gerą padaryti. Turiu draugą Aistį. Medžiojam kartu priešus. Arkoje išmokau keliauti."

bottom of page