DIRBTUVĖS

DIRBTUVĖS

Kauno „Arkos“ bendruomenės Dirbtuvės veikia kaip dienos centras, kur kiekvieną dieną organizuojamos įvairios užimtumo, savarankiškumo bei darbinių įgūdžių lavinimo veiklos.

 

Dirbtuvėse bičiuliai ne tik patiria bendrystės santykį, bet ir gamina naudingus daiktus.Bičiuliai kartu su asistentais (darbuotojais ir savanoriais) gamina keramikos, veltinio dirbinius, žvakes, muilą, ruošia maistą, dirba buities bei daržo priežiūros darbus, lanko pagyvenusius žmones, mezga kartu su bendruomenės kaimynėmis, vyksta sportuoti, apsipirkti, dalyvauja bendruomeninių sprendimų priėmime, renginių organizavime ir t.t.

 

Per įvairias kasdienes situacijas bendruomenės nariai mokosi savarankiškumo, įveikti tarpusavio santykių iššūkius, įsivardinti savo jausmus, pomėgius, nuomones, išmokti naujų dalykų.  

Dirbtuvės veikia darbo dienomis 9-17 val. Bendruomenės namuose (Pienių g. 3, Kaunas).

Dirbtuvėse skirtingu intensyvumu dalyvauja 25 asmenys su intelekto negalia (bičiuliai), dirba 5 darbuotojai ir keletas vietinių ar tarptautinių savanorių, taip pat praktiką atlieka socialinio darbo studentai. 

Mantas KARPAVIČIUS

„Man patinka aveles gaminti, su jomis esu gyvas. Kai būna man negerai, tai tada jos pakelia nuotaiką. O kartais galvoju, kad aš gydytojas, o jos pacientės ir turiu prisiūti joms uodegas. Avyčių turėtojams linkiu švelnumo!“

Renatas

STUMBRYS

„Žvakes gaminu, labai patinka. Dedame į formeles, paskui išimam popierių ir dedame spalvotus gabaliukus, o vidury baltą. Pilam tokio skystimo ir pasidaro žvakė kai sutirštėja. Labai mėgstu žvakes, bet aš biškį pradedantysis. Linkiu daug sveikatos ir kad nesirgtumėte.“

Erika AMBRAZEVIČIŪTĖ

„Kai lipdau iš molio būnu laiminga, sukišu rankas į molį kaip į žemę. Tada širdis dainuoja. Kai
gaminu gaminius, galvoju apie savo vaikystę, kai senelis kasė molį, lipdėm ir bandėm krosnyje išdegti. Kas pirks mano dirbinius, linkiu meilės, didesnės atsakomybės, vilties, džiaugsmo!“

Dirbtuvių dienotvarkė

 

9:00 Renkamės, bendraujame, geriame arbatą, ruošiamės dienos darbams.
10:00 Malda, susikaupimas. 

Po maldos pasidalijame skelbimais apie artėjančias veiklas, bendruomenės įvykius, pasiskirstome dienos darbus, mankštinamės.

11:00 Darbai ir veiklos grupelėse.
13:00 Ilgi pietūs kartu.

14:00 Grįžtame į pradėtus prie darbus.
15.30 Tvarkomės, žaidžiame, ilsimės, aptariame dieną.
17.00 Atsisveikiname.

KONTAKTAI
PARAŠYKITE MUMS

Asociacija Kauno „Arkos“ bendruomenė

Pienių g. 3, LT-47457, Kaunas

Mob. tel. +37068238433

El. paštas: kaunas.arka@gmail.com

  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon

Vardas *

El. paštas *

Žinutė *

© 2019 Kauno „Arkos“ bendruomenė