Kauno “Arkos” bendruomenės finansinė ataskaita

 2015–ieji metai buvo ypatingai svarbūs Kauno „Arkos“ bendruomenės gyvenime. Gedint, kad netekome mūsų mylimos namo gyventojos Onutės, vėliau išgyvenome dovanos laiką, nes Jėzuitų provincija leido neatlygintai naudotis Bendruomenės namu 30 metų! Sulaukėme didžiulio aplinkinių paramos dėmesio – tiek emociškai, tiek finansiškai.

Mūsų misiją lydėjusių didelis geradarių ratas:

  • Metų pradžioje baigėme įsirengti palėpę ir 2 darbo kambarius, vėliau atkasus pamatus apšiltinome ir nudažėme visą namą, sutvarkėme lietaus drenažo sistemą, pakeitėme dvejas duris, keitėme laiptinės ir visus rūsio langus, įsirengėme turėklus, pakeitėme visus radiatorius, sutvarkėme vidaus kanalizacijos sistemą, tvarkėme aplinką ir nutiesėme naują takelį aplink namą, nusipirkome inventoriaus (projektorių ir skelbimų lentas), atlikome daug smuklių remonto darbų name. Visų darbų ir įsigytų daiktų išlaidų suma – 36170 eurų. Ją padengė Šveicarijos fondas „Lord Michelham of Hellingly“ bei Šveicarijos Arkos bendruomenė Naeun.
  • Vasaros pradžioje įsikėlus į pirmą aukštą, atsirado nauji iššūkiai – reikėjo remontuoti ir įsirengti vonios kambarį, suprojektuoti ir nusipirkti naujus virtuvės baldus bei virtuvės buitinę techniką, suremontuoti ir perdažyti naujo ofiso sienas, įsidėti dvejas Šio remonto kaštams padengti apie 8500 eurų panaudojome UADBB Aon Baltic 750 eurų paramą, o praėjus keliems mėnesiams ir netikėtai radus Onutės Rasimaitės palikimą, Lietuvos Jėzuitų provincija leido jį panaudoti likusioms 1-ojo aukšto išlaidomoms padengti.
  • Vėliau gavus 5000 eurų finansinę pagalbą iš Belgijos Namur Arkos, išvalėme ir suremontavome 3 kambarius rūsyje, kartu buvo sutvarkyta visa elektros instaliacija name, kad būtų saugu dirbti su elektros prietaisais. Šiose „gamybinėse“ patalpose pilnai veiks žvakių, medžio ir keramikos dirbtuvės.
  • Labai džiugu, kad žvakėms gaminti įrangą, žvakių formas nuliejo ir padovanojo firma UAB Wilara, o medžiagų žvakėms gaminti ne kartą paaukojo firma UAB „Jakelio žvakės“.
  • Dėkojame Betzatos bendruomenei, padovanojusiai mikroautobusą, kurio vertė2500 eurų.
  • Kaip ir kiekvienais metais Kauno miesto savivaldybė parėmė mūsų Neįgaliųjų socialinės reabilitacijos projektą. 2015 metais savivaldybė skyrė 20,8 tūkst. eurų paramą. Ji buvo skirta finansuoti 2,9 etatų, 90 proc. namo komunalinių paslaugų apmokėjimui. Nuolat dirbant Viktorijai, Aušrai (vėliau Monikai) ir Ugnei veikėme kaip dienos centras I – V nuo 9 val. iki 17 val.
  • Mūsų stovyklą Palangoje, rekolekcijas Ukrainoje, piligriminę kelionę į Baltriškes, lankstinukų gamybą (visa suma – 1735 eurai) padengė Lietuvos Religinės Šalpos fondas.
  • Supratome, kad bendruomenės namų išlaikymui (ypatingai šaltu metu), namo ir automobilio draudimui, kasdieninėms maisto išlaidoms, kasdieniniam vežiojimui, t.y. kurui, mikroautobuso remontui, sodo priemonėms, įvairioms kanceliarinėms priemonėms, kelionėms, stovykloms šiemet mums prireikė žymiai daugiau lėšų – apie 6000 eurų. Taip pat augo ir administravimo kaštai – beveik 7000 eurų. Dėkojame bičiulių tėveliams, Vilijampolės jaunimo socialinės globos namams už paramą, teiktą kiekvieną mėnesį. Šiemet iš jų surinkome 3800 eurų, o už parduotus darbelius 250 eurų. Labai smagu, kad mus vėl parėmė UAB Genba Food ir Genba Taste skyrusi 2000 eurų paramą, UAB Egilis 500 eurų, UAB Eneka 300 eurų. Išlaidoms padengti pridėjome ir 2 proc. paramą, kuri 2015 metais sudarė 850 eurų.
  • Mus globojo didelis bendraminčių būrys – D. Landborg, N. Liobikienė M. Žičkutė, M. Onskulytė, Kepežinskienė, D. Miškinis, S. Tamkevičius, Kasperavičienė, Papučka ir dar didelis geradarių būrys, kurie per 2015 metus parėmė beveik 2000 eurų parama. Dalį šios paramos skyrėme laidotuvių išlaidoms padengti netikėtai mirus mūsų bendruomenės namo gyventojai Onutei , kitą dalį bendruomenės namo, mikroautobuso išlaikymui.
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Translate »