Dievas pasirinko, kas pasauliui atrodo kvaila, kad sugėdintų išminčius.
Dievas pasirinko, kas pasauliui silpna, kad sugėdintų galiūnus
(1 Korintiečiams 1, 27)

 

Mūsų bendruomenės vizija susiskaldžiusioje visuomenėje, kurioje vyrauja individualistinės ir vartotojiškos nuostatos, tapti bendruomene, kurioje:

  • būtų atskleista žmogaus su negalia vertė ir jo reikalingumas visuomenei;
  • jaunimą veiktų krikščioniška pasaulėžiūra bei dvasinės vertybės;
  • būtų kuriamos psichosocialinės paslaugos, kurios atitinka visapusiškus asmens su negalia poreikius.

Mūsų bendruomenės misija – kurti abipusiais santykiais   paremtą bendruomenę žmonėms su ir be negalia, kurioje kiekvienam sudaroma erdvė augti ir tobulėti bei mokinamasi priimti save tokį, kokį Dievas sukūrė.

Šiuo metu mūsų bendruomenės tikslas – tapti vieta, kurioje žmogus su ir be negalia galėtų skirti laiko atskleisti „kas jie yra“ bei būtų perkeičiami patirdami bendruomenę, santykį, negalią ir skirtumus.

 

Bendruomenė „Šviesos Dirbtuvėlės“ – Arkos Projektas Kaune

2014 metais Tarptautinė Arkos Federacija bendruomenę „Šviesos Dirbtuvėlės“  pripažino Arkos projektu Kaune priimdama ją į pasaulinę Arkos šeimą. Arkos bendruomenę 1964 metais Prancūzijoje įkūrė Žanas Vanje (Jean Vanier) kartu su negalią turinčiais Rafaeliu (Raphael) ir Filipu (Philipp). Šiuo metu federaciją sudaro 146  bendruomenės 35-iose pasaulio šalyse, penkiuose kontinentuose.

Daugiau apie Arką – www.larche.org.

Mūsų bendruomenė siekia suderinti ir įgyvendinti 3 vertybes, kurios atpažįstamos kiekvienoje Arkos bendruomenėje:

arkos vertybes

Bendruomenės veiklos:

  1. Nuolatinės specializuotos socialinės paslaugos organizavimas – socialinių įgūdžių ugdymas ir palaikymas. Žmonių su proto negalia savivertės ir orumo didinimas, motyvuojant patiems siekti socialinių, darbinių ir savarankiško gyvenimo įgūdžių.
  2. Individualios ir grupinės psichosocialinės pagalbos organizavimas. Proto negalią turinčių žmonių mokinimas spręsti konfliktus. Krizių įveikimo pagalba. Tėvų, prižiūrinčių suaugusius vaikus su proto negalia, palaikymas ir edukacija.
  3. Atokvėpio paslauga. 2-4 dienų trumpalaikės socialinės globos organizavimas, kai žmonės su proto negalia gyvena kartu su savanoriais bendruomenės name.
  4. Sielovada. Asmens su negalia ir ieškančio žmogaus sielovada.
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Translate »